VĚDECKO-TECHNOLOGICKÝ PARK OSTRAVA, A.S.
  CZ EN
info@vtpo.cz +420 597 305 999
záhlaví
Nacházíte se:  Úvod Novinky Mezinárodní konference „Inovace a mezioborová spolupráce v ortotice a protetice“

Mezinárodní konference „Inovace a mezioborová spolupráce v ortotice a protetice“

záhlaví

 
13.09.2016

Mezinárodní konference „Inovace a mezioborová spolupráce v ortotice a protetice“

Mezinárodní konference „Inovace a mezioborová spolupráce v ortotice a protetice“

Společnost Vědecko-technologický park Ostrava, a.s. a společnost Invent Medical Group, s.r.o. pořádají dne 3.10.2016 v konferenčním sále budovy VIVA mezinárodní konferenci „Inovace a mezioborová spolupráce v ortotice a protetice“, která je současně spojená i s výstavou v daném oboru.

Konference je zaměřená na technické a klinické inovace v ortotice, protetice a souvisejících oborech jako například medicína, elektrotechnika, IT nebo strojírenství. Cílem akce je seznámit účastníky s novými inovacemi, trendy, technologickými řešeními a vizemi v oblasti řešení lidského aparátu, zejména končetin a ukázat zapojení tradičních oborů (strojírenství, IT) do oblasti medicíny, ortotiky a protetiky.

Nové poznatky v oblastech jako je IT, robotika, 3D modelování nebo 3D tisk v současné době stále více pomáhají zlepšovat kvalitu lidského života. Propojením nejnovějších poznatků a odborníků z medicíny a technologických oborů lze posunout možnosti léčby a zároveň objevit nové možnosti uplatnění absolventů vysokých škol.

„Prudký rozvoj technologií jako 3D skenování, počítačové modelování, senzory, inteligentní řídící systémy nebo 3D tisk umožňuje výrobcům zdravotnických ortotických a protetických pomůcek vytvářet pokročilá řešení pacientům přímo na míru“ uvádí jeden z řečníků konference Jiří Rosický (Invent Medical Group). „Propojení těchto moderních technologií s ostatními obory (chirurgie, fyzioterapie, biomechanika) je nezbytné pro další rozvoj a aplikaci těchto technologií v našem oboru.“

Nová řešení mohou ovlivňovat i takové oblasti jakou jsou vzhled pomůcky, zapojení pacienta do designu pomůcky, psychologické aspekty (vnitřní akceptace pomůcky). To vše vytváří podmínky pro inovaci produktů, procesů a business modelů v ortotice a protetice.

Konference je určená především pro studenty, vyučující na VŠ, lékaře, zdravotnické pracovníky, odborníky z biomedicíny, biomechaniky, IT a všechny zájemce o nejnovější poznatky z dané problematiky. Přednášející jsou předními odborníky z České republiky i zahraničí (USA, Velké Británie, Islandu, Nizozemí), kteří přednesou zajímavé příspěvky z chirurgie, fyzioterapie, biomechaniky, telemedicíny, vývoje bionických protéz a aplikace 3D tisku v medicíně. Přednášející jsou zástupci vysokých škol (VŠB – TU Ostrava, Univerzita Palackého Olomouc, Ostravská univerzita), klinických pracovišť (Fakultní nemocnice Ostrava) a komerčních firem (Touch Bionics, Össur, Hewlett Packard, Invent Medical).

Cílem Vědecko-technologického parku Ostrava je, mimo jiné, koncentrovat firmy, které mohou v určitých oblastech kooperovat. Oblast protetiky a ortotiky je právě takovým oborem, kde má mezioborová spolupráce zdravotnických pracovišť, univerzit a komerčních firem svůj dlouhodobý význam a přínos.

Více informací na  http://bit.do/inovace

Akce je konána za podpory Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.
 zpět